2017-10-27

Svarbiausi WordPress įskiepiai pradedančiajam

Nuo brukalų stabdymo ir atsarginių kopijų iki SEO, pateikiame 9 įskiepius, kuriuos rekomenduojame naudoti pradedantiesiems.

Viena iš WordPress turinio valdymo sistemos pasaulinės sėkmės priežasčių – itin gausi įskiepių kolekcija. WordPress turinio valdymo sistemai skirtų įskiepių yra tūkstančiai, nuo paprasčiausių, pridedančių dalinimosi socialiniuose tinkluose mygtuką, iki sudėtingų, suteikiančių galimybes interaktyviai kurti svetainės dizainą, kurti el. parduotuves ar siųsti masinius naujienlaiškius.

Šiame WordPress temos įraše trumpai pristatysime 5 pagrindinius nemokamus įskiepius, kuriuos diegiame tiek savo klientams kurdami interneto puslapius, tiek rekomenduojame juos turėti kiekvienam pradedančiajam WordPress turinio valdymo sistemos naudotojui.

 

1. Akismet

Vienas iš labiausiai erzinančių interneto svetainės administravimo klausimų yra brukalai (spamas) komentaruose. WordPress nustatymuose galima pasirinkti, jog nė vienas komentaras nebus publikuotas be Jūsų asmeninio patvirtinimo, tačiau jeigu svetainė didelė, lankytojų rašančių komentarus skaičius nemažas, o administruojate svetainę Jūs vieni, tikrai anksčiau ar vėliau susidursite su aktyvia brukalų siuntimo, komentavimo problema. Akismet ateina į pagalbą siūlydamas patikrinti komentarų, formų užklausų duomenis globalioje brukalų duomenų bazėje ir aptikus, kad bandomas parašyti komentaras turi atitikmenį brukalų duomenų bazėje, neleidžia jo publikuoti viešai. Toks komentaras išsaugojamas į atskirą komentarų skiltį jeigu Jums prireiktų jį perskaityti ar sužinoti daugiau.

 

2. All In One WP Security & Firewall

WordPress – populiariausia pasaulyje turinio valdymo sistema, įdiegta daugiau nei ketvirtadalyje visų interneto svetainių. Žinoma, toks WordPress populiarumas pritraukia ir daugybe norinčiųjų vienaip ar kitaip pakenkti interneto svetainėms, kuriose WordPress yra įdiegta. Jeigu nuo interneto svetainės priklauso Jūsų verslas, tikrai nedvejokite ir instaliuokite šį įskiepį. Šis įskiepis Jums nustatys interneto svetainės saugumo lygį, nurodys, kokius veiksmus turite atlikti, kad jį pagerintumėte, lengvai valdomų nustatymų pagalba leis gerokai sustiprinti Jūsų svetainės saugą. 

 

3. UpdraftPlus

Kad ir kaip stengtumėmės apsaugoti interneto svetainę, niekada negalime būti tikri, kad fiziškai nesuges serveris, paslaugų teikėjas nenutrauks paslaugų, kažkas įsilaužęs ar sužinojęs Jūsų prisijungimo duomenis, neištrins viso svetainės turinio. Visos šios problemos tampa lengvai išsprendžiamos, jeigu pagalvojate apie atsargines kopijas. Daugelis pagalvojame apie atsargines kopijas tik tada, kai nebėra dėl ko jas daryti. Skaudi pamoka moko geriausiai, tačiau geras patarimas leidžia tokių skaudžių pamokų išvengti. UpdraftPlus įskiepis leis Jums patogiai susikonfigūruoti automatinių atsarginių kopijų darymas Dropbox, Google Drive, FTP ir kitose pasirinktose vietose. Vieną kartą susikonfigūravę automatinių atsarginių kopijų gamybą galėsite būti ramūs, kad išaušus dienai X Jūs būsite pasiruošę. Iš atsarginės kopijos lengvai atstatysite ne tik svetainės turinį, bet ir pilną jos konfigūraciją su įskiepiais, temomis.

 

4. TinyMCE Advanced

WordPress svetainės visų pirma yra skirtos turiniui kurti, tad didžiąją laiko dalį mes praleidžiame rašydami turinį. TinyMCE Advanced įskiepis leidžia gerokai išplėsti standartinę teksto rengyklę ir pridėti papildomų teksto redagavimo funkcijų, kurios neabejotinai pravers Jums aktyviai rašant svetainės naujienas, asmeninio blog’o įrašus ar kuriant naujus puslapius. Kita TinyMCE Advanced savybė – šį įskiepį galima nesudėtingai plėsti pritaikant teksto redaktoriaus funkcionalumą asmeniniams poreikiams.

 

5. All in One SEO Pack

Interneto svetainės turinio pasiekiamumas didžiąja dalimi itin priklauso nuo jo kokybės, tačiau pritraukti didesnį lankytojų srautą Jums taip pat gali padėti SEO (optimizavimas paieškos sistemoms) sprendimai. Ši įskiepis leidžia Jums specifikuoti svetainės, įrašų, puslapių meta žymes, kurių pagalba paieškos tarnybos tokios kaip Google vykdo turinio indeksavimą. Įskiepis gali automatiškai sukurti puslapio indeksą, analizuoti greitaveikos problemas – viską, kas itin svarbu norint kuo geriau prisitaikyti prie paieškų tarnybų indeksavimo specifikos. Taip pat šio įskiepio pagalba galite susieti savo Google analytics paskyrą su interneto svetaine ir gauti išsamią statistiką apie jos lankomumą bei lankytojų elgseną.

 

7. The Events Calendar

Įvykių kalendoriaus įskiepis – nepamainomas pagalbininkas, kuomet WordPress turinio valdymo sistemą norite pritaikyti informacijai apie artėjančius įvykius skelbti. The Events Calendar įskiepis ne tik suteiks Jums galimybę aprašyti artėjantį įvykį, bet ir įvykių kalendorių pateikti įvairiomis formomis, pvz. kaip kalendorių, kaip įvykių išklotinę ir t. t. Jūs taip pat galėsite pasirinkti skirtingus įvykių aprašymų šablonus, tipus. Įvykiai aprašomi tokiu pat principu kaip ir įrašai (posts), tačiau įvykio aprašymo forma pateikiama struktūrizuotai, tad naudotis šiuo įskiepius bus paprasta net ir mažai patirties turinčiam WordPress naudotojui.

 

8. MailChimp for WordPress

Jeigu Jūsų interneto svetainėje naujienos rašomos nuolat, jeigu Jūs turi savo asmeninį ar įmonės blogą, jeigu norite suburti Jūsų interneto svetainės turiniu besidominančių žmonių ratą – MailChimp for WordPress Jums puikiai tiks. MailChimp – viena populiariausių pasaulyje masinių el. laiškų siuntimo taryba, suteikianti galimybę siųsti susikurtos formos, dizaino naujienlaiškius savo adresatams. Būtent MailChimp for WordPress leis Jums savo interneto svetainėje įterpti šių adresatų registracijos formą, o vėliau pasinaudojus MailChimp siųsti naujienlaiškius. Šis įskiepis puikiai tiks el. parduotuvėms ar interneto svetainėms, kurios orientuojasi į turinio skelbimą (specializuotų naujienų portalai, bendraminčių klubai ir pan.). Beje, MailChimp nemokamai leidžia išsiųsti 12 tūkstančių laiškų per mėnesį 2 tūkstančiams adresatų. Daugeliu atvejų to pilnai užtenka.

 

9. W3 Total Cache

Jeigu Jūsų interneto svetainė nėra vien 5 puslapiai ir keliolika naujienų, o gali pasigirti nuolat atnaujinamu turiniu, gausiomis naujienomis, grafinės medžiagos (pvz. paveikslėlių) įvairove, ilgainiui jis gali pradėti lėtėti. Lėtėti dėl to, kad gausų turinį tampa vis sudėtingiau pakrauti, ilgėja užklausų laikas, ilgėja ir laikas, kuri Jūsų svetainės lankytojas turi laukti. W3 Total Cache – vienas populiariausių WordPress įskiepių skirtų optimizuoti svetainės turini krovimosi laiką. Įskiepį nors ir gali pasirodyti lengvai konfigūruojamas, tačiau kiekviena jo naudotojas turėtų įdėmiai paskaityti, ką pasirenkami įskiepio parametrai reiškia. Su šiuo įskiepiu galima gerokai pagerinti svetainės greitaveiką, tačiau įskiepio konfigūravimui gali tekti skirti daugiau laiko.

 

 

Šie 9 įskiepiai – puikus startas Jūsų naujai WordPress interneto svetainei. Kadangi WordPress turi tūkstančius įskiepių, šiuos 9 būtų galima pakeisti labai panašias funkcijas atliekančiais kitais 9 įskiepiais, tačiau šiame sąraše mes pateikėme aprašymus tik tų, kuriuos naudojame patys.

Nesiseka administruoti interneto svetainę? Nežinote, kokį įskiepį pasirinkti ar kaip jį konfigūruoti? Susiekite, mes visuomet pasiruošę Jums padėti.

Pasidalinkite komentaruose žemiau, be kokių WordPress įskiepių Jūs neįsivaizduojate svetainės valdymo.


Daugiau panašių naujienų

Interneto puslapių dizaino idėjos #2 – užrašai

Užrašų dominavimas ir šriftų įvairovė - nauja stiliaus tendencijas kuriant interneto svetainių dizainą. Pateikiame 10 įdomių realizacijos sprendimų.

Peržiūrėkite

WordPress puslapio šablono kūrimas (I dalis)

Sužinokite, kaip pačiam nesudėtingai susikurti WordPress svetainės puslapio šabloną, kurį galėsite panaudoti išskirtiniam turiniui pateikit.

Peržiūrėkite

WordPress – šrifto dydžių reikšmių pridėjimas

Sužinokite kaip nedidelio kodo pagalba galite keisti savo WordPress tekstinio redaktoriaus šrifto dydžių pasirinkimą

Peržiūrėkite

Dirbkime kartu

Mes prisitaikome prie kliento. Jeigu Jums reikia tik puslapio dizaino, mes sukursime puslapio dizainą. Jeigu Jums reikia interneto svetainės, mes sukursime interneto svetainę. Jeigu Jūs nenorite sukti galvos, kur Jūsų svetainė bus patalpinta, kaip veiks paštas – nesukite, patikėkite šiuos rūpesčius mums.

Daugiau apie mūsų paslaugas Neradote informacijos? Susiekite